Polskie Taekwon-do ITF najlepsze w Europie

18.05.2016 11:02:00 | Jarek Mazurowski

Zawodnicy z Pomorza wywalczyli aż 19 medali, w tym 7 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych.


fot. Marcin Wołosz

Polska Reprezentacja taekwon-do ITF po raz 24 potwierdziła prymat w Europie wygrywając Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów, które odbyły się w dniach 27.04-01.01 w fińskim Tampere. Polska Reprezentacja zdeklasowała pozostałe kraje zdobywając w klasyfikacji medalowej 1 miejsce!!! Polska w sumie wywalczyła 21 medali złotych, 18 srebrnych i 17 brązowych zostawiając w tyle drugą Rumunię (8 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych) i trzecią Norwegię (6 złotych, 5 srebrnych i 14 brązowych). Ponadto drużyna seniorów, juniorów i seniorek okazały się NAJLEPSZYMI DRUŻYNAMI

 

Na tak wielki sukces mieli duży wpływ pomorscy zawodnicy z Gdańskiego Klubu Taekwon-do i Sportowego Klubu Taekwon-do AN-DO w Pruszczu Gdańskim, którzy  wywalczyli aż 19 medali, w tym 7 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych.

Najlepiej wypadła Kamila Kasprzak (GKT Gdańsk), która wywalczyła złoty medal w indywidualnych walkach w kategorii -65 kg i tytuł MISTRZYNI EUROPY!!! Kamila dołożyła jeszcze srebrny medal w walkach drużynowych i brązowy medal w drużynowych testach siły.

Także znakomicie zaprezentował się Mateusz Domurad (GKT Gdańsk) zdobywając srebrny medal w indywidualnych układach stopni II DAN i tytuł WICE MISTRZA EUROPY.

Srebrny medal i tytuł WICE MISTRZA EUROPY w indywidualnych testach siły zdobył Przemysław Czerwiński (SKT AN-DO Pruszcz Gdański).

Drużynowo Mateusz, Przemysław oraz Piotr Weissgerber (GKT Gdańsk) dwa razy sięgnęli po tytuły MISTRZÓW EUROPY zdobywając złote medale w drużynowych układach formalnych i w drużynowych testach siły. Chłopaki dołożyli jeszcze do tego srebrne medale w drużynowych technikach specjalnych i brązowe medale w drużynowych walkach. Tym samym zostali Najlepszą Drużyną Juniorów!!!

Brązowy medal i tytuł II WICE MISTRZYNI EUROPY w indywidualnych walkach w kategorii -45 kg wywalczyła Oliwia Podwysocka (GKT Gdańsk)

Udany debiut w Kadrze Narodowej zaliczyła Aleksandra Wygonowska (GKT Gdańsk), która wraz z drużyną juniorek wywalczyła srebrny medal w walkach uzyskując tytuł WICE MISTRZYNI EUROPY.

Od 2016 roku Polską Reprezentację Mężczyzn wraz z Łukaszem Stawarzem (LKT Legnica) prowadzi trener GKT Gdańsk - Marcin Wołosz!!!

  • Najnowsze zdjęcia