SUKCES GDAŃSKICH UNIHOKEISTEK Awans do Finału MP

13.03.2016 13:12:00 | Jarek Mazurowski

W dniach 4-6 marca w Mrzeżynie rozergano  Turniej Półfinałowy o Mistrzostwo Polski w kategorii Juniorek Starszych, podczas którego Gdańszczanki wywalczły awans do Turnieju Finałowego MP

W dniach 4-6 marca w Mrzeżynie odbywał się Turniej Półfinałowy o Mistrzostwo Polski w kategorii Juniorek Starszych. W turnieju wzięły udział cztery klubu: MLUKS Jedynka Trzebiatów ( gospodarz ), UKS Wiatr Ludźmierz ( małopolska ),UKS Junior Kębłowo ( wielkopolska ) oraz ENERGA Olimpia Osowa Gdańsk.  W ciągu trzech dni rozegrano 6 spotkań w systemie „każdy z każdym”.

Gdańszczanki w pierwszym pojedynku zmierzyły się z góralkami z Ludźmierza. Pomimo ogromnej przewagi  i wielu doskonałych okazji do odniesienia pewnej wygranej  mecz zakończył się wynikiem remisowym  2 – 2 i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka rozgrywana do tzw. „złotej” bramki.

Nasze zawodniczki zachowały w niej więcej zimnej krwi i zasłużenie wygrały, zdobywając gola w 68 minucie spotkania.

W drugim meczu wysoko pokonaliśmy UKS Junior Kębłowo 9-1, co przy jednoczesnym zwycięstwie Trzebiatowa nad Ludźmierzem dało nam awans do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski.  Tak, więc już po dwóch dniach było wiadomo, że niedzielny pojedynek pomiędzy ENERGĄ Olimpią Osowa a MLUKS Jedynka Trzebiatów nie będzie miał większego znaczenia. Pomimo tego oba zespoły zagrały na bardzo wysokim poziomie i dostarczyły licznie zgromadzonym kibicom wielu emocji. Po świetnym pojedynku miejscowe pokonały naszą drużynę 5-3.

Warto dodać, że jest klub ENERGA Olimpia Osowa po raz 8 z rzędu awansował do Turnieju Finałowego o Mistrzostwo Polski w kategorii juniorek starszych!

Kolejność końcowa:

1 miejsce – MLUKS Jedynka Trzebiatów – awans do Turnieju Finałowego MP

2 miejsce – ENERGA Olimpia Osowa Gdańsk – awans do Turnieju Finałowego MP

3 miejsce – UKS Wiatr Ludźmierz

4 miejsce – UKS Junior Kębłowo

W drużynie All Stars turnieju znalazły się dwie zawodniczki z Gdańska: Martyna Sumisławska i Weronika Grądzka!