Dwa medale Curlingu podczas OOM w sportach zimowych 2016

13.03.2016 12:40:00 | Jarek Mazurowski

Sopot Curling Club Wa ku’ta z srebrnym medalem oraz Gdańsk Curling Club z brązowym medalem to świetny wynik curlingu na OOM 2016

Sopot Curling Club Wa ku’ta z srebrnym medalem i Gdańsk Curling Club z brązowym medalem – takim znakomitym wynikiem zakończyły finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży juniorskie drużyny z województwa pomorskiego w rywalizacji dziewczyn. Sopot Curling Club Wa ku’ta (Victoria Sitkiewicz, Julia Dyderska, Weronika Turowska, Martyna Szymanowska) wygrał wszystkie swoje mecze, w eliminacjach (2) i w finałach (3) do momentu ostatniego finałowego spotkania. W finale uległy drużynie City Curling Club Warszawa 3-5, ogromna szkody, tym bardziej, że w porannym grupowym spotkaniu tych drużyn sopocianki pewnie wygrały 7-2. To już trzeci pod rząd finał olimpiady, który drużyna z Sopotu przegrała i odbierała jedynie srebrne medale. W swoim debiucie w finałach OOM klub z Gdańska (w składzie: Liliana Jasińska, Wiktoria Nowakowska, Kalina Ejsmont, Jagoda Ejsmont) wywalczył brązowe medale po wygranej z POS Łódź 5-3.  Województwo pomorskie zajęło drugie miejsce w klasyfikacji województw a Sopot Curling Club Wa ku’ta drugie miejsce w klasyfikacji klubów w Polsce. Curling przywiózł z Świdnicy 35 pkt w SSM, czyli 75% więcej niż w roku ubiegłym.