GKS „Stoczniowiec” najlepszy podczas MP w łyżwiarstwie szybkim

11.01.2016 08:26:00 | Jarek Mazurowski

W prowadzonej punktacji, w kategorii młodzieżowcy,  GKS „Stoczniowiec” Gdańsk  z dorobkiem 41,5 pkt. zajął 4 miejsce w klasyfikacji klubów i województw.

Tomaszów Mazowiecki, 28-30.12.2015r.

Od poniedziałku do środy minionego tygodnia na tomaszowskim torze lodowym „PILICA” odbywały się 74  Mistrzostwa Polski w wieloboju oraz  30 Mistrzostwa Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim. W obu imprezach udział wzięły 22 zawodniczki z 8 klubów  i 35 zawodników z 15 klubów  kraju. Na starcie nie zabrakło czołówki krajowych panczenistek i panczenistów, medalistów olimpijskich  - Luizy Złotkowskiej, Natalii Czerwonki Katarzyny Woźniak, Zbigniewa Bródki czy Jana Szymańskiego. Jedynym nieobecnym z tego grona był Konrad Niedźwiecki, który uległ kontuzji podczas startu w P.Ś. w holenderskim Heerenveen.

Spośród reprezentantów naszego regionu bardzo dobrze wypadli gdańszczanie, zawodnicy GKS „STOCZNIOWIEC” Gdańsk– Marcin Bachanek oraz bracia Aleksander i Piotr Puszkarscy. Tworząc klubowy team wzięli oni udział w biegu drużynowy na dystansie 8 okrążeń,  w którym pokonali wszystkich rywali  i zdobyli tytuł mistrzów Polski.

8.  IUKS „Dziewiątka” Tomaszów Mazowiecki – 5:12, 19

Indywidualnie najlepiej z naszych zawodników w wielobojowych mistrzostwach Polski wypadł Piotr Puszkarski, który uplasował się na trzecim miejscu.

Oto wyniki w klasyfikacji wielobojowej :

Wielobój seniorów- 500m,  3000m, 1500m, 5000m, Suma pkt.

1. SZYMAŃSKI Jan  (AZS AWF Poznań)  -  37.63(3) 4:01.28(6) 1:51.53(13) 6:55.26(1) 156.545
  2. BRÓDKA Zbigniew (UKS Błyskawica Domaniewice) -  37.91(2) 4:00.67(1) 1:51.24(1) 7:06.56(2) 157.757
  3. PUSZKARSKI Piotr (GKS Stoczniowiec Gdańsk) -  37.87(4) 4:05.96(2) 1:54.03(2) 7:10.07(4) 159.880

…..

5.    BACHANEK Marcin  (GKS Stoczniowiec Gdańsk) -  39.10(12) 4:09.27(14) 1:57.23(4) 7:13.62(5) 163.083

Piotr Puszkarski  zajmując trzecie miejsce w wieloboju potwierdził swoja przynależność do ścisłej krajowej czołówki i tym samym uzyskał miejsce w reprezentacji kraju na tegoroczne wielobojowe mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 09-10.01.2016r. w Mińsku.

Miłą niespodziankę sprawił młodszy z braci Puszkarskich – Aleksander, który bardzo dobrze wypadł w biegu na dystansie 1500m  plasując się tuż za bratem, na czwartej pozycji w kategorii senior, oraz  pierwsze miejsce w prowadzonej równolegle klasyfikacji młodzieżowej w ramach mistrzostw Polski na dystansach. Oto wyniki :

1. Marcin BACHANEK (GKS Stoczniowiec Gdańsk) -  1:57.23

Aleksander Puszkarski był także upatrywany w gronie faworytów do medalu na dystansie 1000m. Niestety zawodnikowi nie udało się uzyskać dobrego wyniku. Pechowy upadek wyeliminował go z rywalizacji o dobre miejsce.

W klasyfikacji młodzieżowców bardzo dobrze wypadł także Marcin Bachanek, który mimo osłabienia wskutek przebytej choroby zajął dwa drugie miejsca na dystansach 3000m i 5000m .