ŻEGLARSTWO POMORSKIE DEKLASUJE RYWALI NA OOM

15.08.2014 13:23:00 | Jarek Mazurowski

ŻEGLARSTWO POMORSKIE w Pucku potwierdziło swoja moc deklasując krajowych rywali na zakończenie OOM


fot. Filip Lipski

ZAKOŃCZYŁA SIĘ II CZ. OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W ŻEGLARSTWIE. DZISIAJ ROZDANO MEDALE W KONKURENCJACH OPTIMIST DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW ORAZ LASER 4,7 U16 I U18 DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW. WRĘCZONO RÓWNIEŻ NAGRODY W KLASYFIKACJI WOJEWÓDZTW I KLUBÓW.

W dniu 10 sierpnia 2014 zakończyła się II część XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich Dolny Śląsk 2014 konkurencja ŻEGLARSTWO. Rozdano medale i dyplomy oraz wręczono II kółka olimpijskim zawodnikom z trzech pierwszych miejsc z każdej kategorii, tj: OPTIMIST dziewcząt i chłopców, LASER 4,7 U16 i U18 dziewcząt i chłopców. Wręczono również nagrody w klasyfikacji klubów i klasyfikacji województw. Nagrody wręczyli zaproszeni goście: przedstawiciele Polskiego Związku Żeglarskiego: członek zarządu – Pan Sławomir Kalinowski oraz trener główny ds. dzieci i młodzieży – Pan Filip Lipski, Burmistrz Miasta Puck – Pan Marek Rintz, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji – Pan Janusz Klimczuk.

Wręczono również trofea w kategoriach województw i klubów w klasyfikacji województw wygrało pomorskie przed warmińsko-mazurskim i mazowieckim natomiast najlepszym z klubów okazał się Yacht Klub Polski Gdynia wyprzedzając MBSW/UKŻR Giżycko i MKS 2 Warszawa . Wsumie zawodnicy z województwa pomorskiego zdobyli 8 medali.  

  • Najnowsze zdjęcia