Maks set od finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

29.07.2014 12:03:00 | Jarek Mazurowski

W dniach 08 – 13.07.2014 roku w Legnicy została rozegrana XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

W dniach 08 – 13.07.2014 roku w Legnicy została rozegrana XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Letnie Mistrzostwa Polski Kadetów i Kadetek. Województwo Pomorskie reprezentowali zawodnicy : Sopockiego Klubu Tenisowego; Dorota Szczygielska, Maksymilian Raupuk, Maciej Karczmarczyk, Maciej Autuch, GAT Gdańsk; Mateusz Larczyński, KT Nasza Lechia; Marta Bogucka, WTT Wejherowo; Paulina Bednarczyk, kapitan reprezentacji trener Jarosław Zieliński.

Najlepiej na tych zawodach wypadł Maksymilian Raupuk który w III rundzie pokonał Halowego Mistrza Polski Kadetów Piotra Śmietanę z Krakowa 6:3  6:4, w ćwierćfinale wygrał z turniejową ósemką Ksawerym Pociejem z Warszawy 6:0  6:0, w spotkaniu o finał spotkał się z turniejową jedynką Piotrem Matuszewskim z Poznania , z którym stoczył wyrównany pojedynek i jako jedyny zawodnik turnieju wygrał seta. Po bardzo dobrym pierwszym secie Maksa który wygrał w tie-breaku 7:5, następne sety po mimo dobrej gry i małych błędach w lokowaniu piłki w korcie ( auty) przegrał  6:1 6:1.

W finale Matuszewski pokonał Konrada Fryze 6:2  6:2.

Maciej Karczmarczyk w pierwszej rundzie wylosował Piotra Matuszewskiego z którym przegrał 6:1  6:1.

Maciej Autuch w pierwszej rundzie przegrał z Pawlem Jankowiakiem 6:2  6:0.

W grze podwójnej M.Autuch w parze z M.Larczyńskim przegrali z reprezentantami Dolnego Ślązka  J.Gieysztor-K.Piekarski 6:3  6:0.

W tych zawodach liczyliśmy na medal Doroty Szczygielskiej rozstawionej z numerem 3. Po wygraniu pierwszego meczu z Kariną Błaś 6:1  6:2, w drugiej rundzie spotkała się z Magdaleną Zajdą która lepiej przystosowała się do zmieniających się warunków pogodowych - mecz z powodu opadów deszczu był przerywany dwukrotnie – wygrywając spotkanie 6:3  3:6  6:1.

Dorota w parze z M.Karczmarczykiem wygrała pierwszą rundę mixta z D.Paczesna-M.Wawrzynek 7:5 6:1,a w grze o półfinał ulegli parze numer 3 J.Oczachowska-M.Skoneczny  6:4  6:1.

W klasyfikacji klubowej SKT Sopot zajął 7 miejsce.