Dwa srebrne medale Anity Formeli

09.07.2014 16:21:00 | Jarek Mazurowski

Srebro na Mistrzostwach Europy w Atenach i finałach XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Dwa srebrne medale żukowianki

Na dwu najważniejszych tegorocznych turniejach judo kadetów – Mistrzostwach Europy w Atenach i finałach XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży  w Oleśnicy  w wadze +70 kg  Anita Formela (GKS Żukowo) wywalczyła srebrne medale.  W Atenach w drodze do finału pokonała  reprezentantki Słowenii, Chorwacji, Izraela w finale musiała uznać wyższość reprezentantki Rosji. Na tych samych mistrzostwach jej przeciwniczka z finałów OOM w Oleśnicy Kamila Pasternak (MKS Juwenia Wrocław) zajęła trzecie miejsce.

Z finałów  XX OOM w Oleśnicy pomorskie kadetki  przywiozły w wadze 52 kg złoty medal Anna Kamińska, brązowy Aleksandra Butlewska  (obie SGKS Wybrzeże Gdańsk); czwarte miejsce Karolina Potrykus (40 kg, UKS Galeon Gdynia); piąte  Alicja Dudek 57 kg, S GKS Wybrzeże Gdańsk).

W finałach po eliminacjach regionalnych walczyły 122 zawodniczki, w punktacji klubowej - 4 m S GKS Wybrzeże Gdańsk, 11 m. GKS Żukowo, 28 m. UKS Galeon Gdynia; województw – 4 m. pomorskie.