7 Medali w Gimnastyce Artystycznej na OOM

07.07.2014 14:28:00 | Jarek Mazurowski

Wielki sukces naszych gimnastyczek na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży


fot. Hanna Narloch

Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

w gimnastyce artystycznej,

Wrocław 26-29.06.2014

Udany start na OOM w gimnastyce artystycznej odnotowały gimnastyczki województwa pomorskiego, reprezentantki klubów UKS „Jantar” Gdynia oraz SGA Gdynia. .

Natalia Wiśniewska( UKS ”Jantar” Gdynia)  wygrała w wieloboju w kl. II zdobywając tytuł mistrzyni Polski juniorek młodszych.

Ponadto zawodniczki naszego województwa zdobyły jeszcze 6 medali w finałach z poszczególnymi przyborami ( 1 złoty, 3 srebrne, 2 brązowe).

Wielkie gratulacje za wspaniały sezon dla  zawdniczek  i pań trenerek.

Więcej zdjęć z zawodów na naszym Facebooku

Poniżej dokładne wyniki:


Wyniki wieloboju kl. II:
1. Wiśniewska Natalia (UKS Jantar Gdynia) 55,100
2. Chełmecka Aleksandra (PTG Sokół Kraków) 54,400
3. Mielec Wiktoria (PTG Sokół Kraków) 53,300

7. Pacholec Kornelia (SGA Gdynia) 49,100
8. Kaczor Paulina (UKS Jantar Gdynia) 48,050

10. Truszkowska Martyna (UKS Jantar Gdynia) 46,900
11. Mocek Klara (UKS Jantar Gdynia) 46,750
12. Krzyżanowska Natalia (UKS Jantar Gdynia) 46,100

14. Gudel Ada (UKS Jantar Gdynia) 45,300

16. Rutkowska Daria (SGA Gdynia) 44,800

Finał- skakanka kl. II:
1. Berniak Weronika (PTG Sokół Kraków) 13,750
2. Pacholec Kornelia (SGA Gdynia) 13,600
3. Kocjan Maja (MKS Dąbrówka Poznań) 12,900

7. Gudel Ada (UKS Jantar Gdynia) 11,750
8. Krzyżanowska Natalia (UKS Jantar Gdynia) 11,550

Finał- obręcz kl. II:
1. Chełmecka Aleksandra (PTG Sokół Kraków) 14,700
2. Mielec Wiktoria (PTG Sokół Kraków) 14,400
3. Berniak Weronika (PTG Sokół Kraków) 13,800

5. Krzyżanowska Natalia (UKS Jantar Gdynia) 13,000
6. Rutkowska Daria (SGA Gydnia) 12,650

Finał- piłka kl. II:
1. Chłemecka Aleksandra (PTG Sokół Kraków) 14,700
2. Wiśniewska Natalia (UKS Jantar Gdynia) 14,400
3. Pacholec Kornelia (SGA Gdynia) 13,750
..
5. Kaczor Paulina (UKS Jantar Gdynia) 12,600

7. Mocek Klara (UKS Jantar Gdynia) 11,750
8. Truszkowska Martyna (UKS Jantar Gdynia) 10,700

Finał- wstążka kl. II:
1. Wiśniewska Natalia (UKS Jantar Gdynia) 14,450
2. Mocek Klara (UKS Jantar Gdynia) 12,200
3. Kaczor Paulina (UKS Jantar Gdynia) 11,700


7. Truszkowska Martyna (UKS Jantar Gdynia) 10,600


Wyniki wielobju kl. III:
1. Jurgas Aleksandra (UKS 41 Łódź) 38,000
1. Kondzioła Bianka (UKS Błękitna Szczecin) 38,000
3. Skassa Oliwia (UKS Irina Warszawa) 37,500     
.11. Wójtowicz Wiktoria (UKS Jantar Gdynia) 33,200
23. Klajda Aleksnadra (UKS Jantar Gdynia) 30,900
25. Leonik Alicja (UKS Jantar Gdynia) 30,400

Finał- obręcz kl. III:
1. Jurgas Aleksnadra (UKS 41 Łódź) 13,100
2. Karcz Magdalena (PTG Sokół Kraków) 12,350
3. Kondzioła Bianka (UKS Błękitna Szczecin) 12,300
4. Wójtowicz Wiktoria (UKS Jantar Gdynia) 11,700


Punktacja województw:

1. małopolskie 82,0
2. pomorskie 81,0
3. zachodniopomorskie 35,5
4. łódzkie 34,5
5. mazowieckie 26,0
6. wielkopolskie 24,0
7. śląskie 12,0
8. dolnośląskie 10,0

Punktacja klubów:
1. PTG Sokół Kraków 82,0
2. UKS Jantar Gdynia 63,0
3. UKS 41 Łódź 27,0
4. UKS Irina Warszawa 21,0
5.UKS Błękitna Szczecin 20,5
6. SGA Gdynia 18,0
7. MKS Dąbrówka Poznań 14,0
8. MKS Kusy Szczecin 13,0
9. KS Energetyk Poznań 10,0
10. UKS Kopernik Wrocław 8,0
11. MUKS Widzew Łódź 7,5
12. SGA Bielsko Biała 7,0
13. SG Legion Warszawa 5,0
14. UKS Carramba Katowice 4,0
15. MKS Hermes Gryfino 2,0
15. AZS AWF Wrocław 2,0
17. UKS PM Syrena Warszawa 1,0
17. UKS Dąb 19 Katowice 1,0

  • Najnowsze zdjęcia