Złote medale Pauli Wrońskiej na Młodzieżowych Mistrzostwch Polski w strzelectwie sportowym

01.07.2014 08:31:00 | Jarek Mazurowski

Dużym sukcesem Pauli Wrońskiej zakończyły się w niedzielę Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym


fot. Robert Biczkowski

Dużym sukcesem Pauli Wrońskiej (Lider-Amicus Lębork) zakończyły się w niedzielę Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym. Swój udział w zawodach Paula rozpoczęła od złotego medalu w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc uzyskując 616,2 pkt

Tym samym Paula obroniła tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski wywalczony w ubiegłym roku. Drugie miejsce zajęła Izabela Kasprzyk – Śląsk Wrocław (610,9 pkt) a trzecie Wioletta Szczurek –AZS Częstochowa (610,4 pkt).

W drugim dniu Paula obroniła drugi raz z rzędu tytuł Mistrzyni Polski w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw. Należy podkreślić, że w swojej karierze Paula tytuł w tej konkurencji zdobyła już po raz szósty. Do finału lęborczanka weszła z drugim wynikiem (577 pkt) jednak w finale okazała się bezkonkurencyjna i uzyskując wynik 447,7 pkt.  wyprzedziła Żanetę Iwaszuk z Kalibra Białystok (444,8 pkt.) oraz Patrycję Kubisztal ze Śląska Wrocław (434,2 pkt.).

Trzeci dzień zawodów i trzeci medal Pauli Wrońskiej. Tym razem po bardzo emocjonującym finale, w którym o zwycięstwie decydował ostatni strzał, Paula (202,4 pkt) musiała uznać wyższość zawodniczki Śląska Wrocław Patrycji Kubisztal (203,6 pkt). Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Kobuz – Śląsk Wrocław (181,7 pkt).

Paulina Wrońskiska to wielokrotna medalistka zawodów rangi mistrzowskiej w młodzieżowych kategoriach wiekowych. Dlatego też warto podsumować jej osiągniecia z lat 2007-2014.

Osiągniecia Pauliny na  mistrzostwach Polski:

- 31 medali w tym 18 złotych, 7 srebrnych i 6 brązowych

  Ogólnopolska Olimpiada Młodzież: 1 złoty i 1 srebrny

  Mistrzostwa Polski Juniorów: 7 złotych, 2 srebrne, 3 brązowe

  Młodzieżowe Mistrzostwa Polski: 7 złotych, 1 srebrny

  Mistrzostwa Polski Seniorów: 3 złote, 3 srebrne, 3 brązowe

We współzawodnictwie dzieci i młodzieży Paula Wrońska zdobyła łącznie 295 pkt.

W tym czasie Paula odniosła szereg sukcesów na arenach międzynarodowych.

Początek miał miejsce w Osijeku podczas Mistrzostw Europy gdzie Paula wywalczyła srebrny medal indywidualnie i w drużynie. Potem przyszedł rok 2012 i największy sukces, marzenie wszystkich sportowców, uzyskanie kwalifikacji i udział w Igrzyskach Olimpijskich – Londyn 2012. Po Igrzyskach jeszcze złoty medal indywidualne i brązowy drużynowo podczas Akademickich Mistrzostw Świata w Kazaniu, udział w Finale Pucharu Świata w Bangkoku, złoty i srebrny medal w Wojskowych Mistrzostwach Świata w Guangzhau i

2 brązowe medale drużynowo w Mistrzostwach Europy ponownie w Osijeku.

Dziękujemy Pauli za dotychczasowe sukcesy, które rozsławiły nasz klub i Lębork.  

Życzymy Pauli dalszych sukcesów w startach seniorskich.

Najbliższy start Pauli już w przyszłym tygodniu podczas Mistrzostw Polski Seniorów.

  • Najnowsze zdjęcia