Wielki sukces pomorskiego pięcioboju nowoczesnego

25.06.2014 22:29:00 | Jarek Mazurowski

Daniel Ławrynowicz Mistrz Polski Juniorów w  czwórboju nowoczesnym

 


fot.

W dniach 20-22.06.2014"  r  w Drzonkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w pięcioboju nowoczesnym w kategorii czwórboju nowoczesny.

Pierwsze miejsce wśród mężczyzn zdobył zawodnik z MKS ,,Sambor" Tczew Daniel Ławrynowicz. Składamy serdeczne gratulacje zawodnikowi i trenerom.Daniel Ławrynowicz został złotym medalistą Mistrzostw Polski juniorów do lat 18 w czwórboju nowoczesnym, które odbyły się w Drzonkowie w dniach 20-22.06.2014.

Siedemnastoletni Daniel Ławrynowicz jest absolwentem SSP2 i G2 Tczew, gdzie rozwijał swój talent sportowy pod okiem trenerów z obu szkół. W barwach Sambora Tczew zdobył w zeszłym roku dwa srebrne medale w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w trójboju nowoczesnym.

Z racji naturalnego rozwoju szkoleniowego zawodnika pięcioboju nowoczesnego od września rozpoczął treningi w szermierce (jako uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Warszawie). Mimo braku doświadczenia, od początku sezonu znakomicie radzi sobie w Zawodach Kwalifikacyjnych Kadr PZPNow w czwórboju nowoczesnym - zawsze plasował się na podium (przyp. - dzięki czemu został powołany na Mistrzostwa Świata juniorów w czwórboju nowoczesnym, które odbyły się w maju w Budapeszcie). Nigdy jednak w tych zawodach nie wygrał z najlepszym w tym sezonie Bartoszem Hoffmanem z UKS G-8 Bielany (starszym o rok).

Na Mistrzostwach Polski po dwóch konkurencjach (szermierce - bilans Daniela 27V-11D, bilans zawodnika z Warszawy 32V- 6D) i pływaniu (Daniel na 200 m dowolnym uzyskał wynik 2:15,44, a B. Hoffman 2:09,88) miał straty do faworyta 47 pkt co oznaczało, że na trasę combinet evet (bieg połączony ze strzelaniem - cztery razy 800 m i strzelanie do pięciu trafień) wybiegł ze stratą 47 sekund. W tej konkurencji przez cały sezon był bardzo mocny, a w decydującym momencie Mistrzostw Polski pobiegł po prostu rewelacyjnie i bardzo dobrze strzelał (swój nieoficjalny rekord życiowy CE poprawił z wyniku 12:12,66 na 11:41,13) - szybko dogonił rywala, wyprzedził i niezagrożony ukończył zawody na pierwszej pozycji!

  • Najnowsze zdjęcia