XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Dolny Śląsk 2014

25.06.2014 22:22:00 | Jarek Mazurowski

W 2014 roku Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich rozegrana zostanie na terenie Dolnego Śląska

Rozpoczęły się pierwsze zmagania młodych sportowców w ramach jubileuszowej, dwudziestej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich . Tym razem impreza odbywa się na Dolny Śląsk, gdzie o medale w 38 różnych sportach rywalizuje ponad 8 621 zawodników. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to największe tego typu multidyscyplinarne wydarzenie w Polsce odbywające się regularnie. W tegorocznej edycji bierze dla uczestników areną rywalizacji jest aż 25 miast współorganizatorów na terenie Dolnego Śląska i całego kraju. Oprócz zmagań indywidualnych oraz zespołowych tradycyjnie przewidziano także klasyfikację generalną klubów i województw. Tegoroczna edycja zainaugurowana została 23 maja w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji imienia Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie, zawodami pięcioboju nowoczesnego, który w tej kategorii ogranicza się do trójboju. Natomiast uroczysta gala otwarcia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbędzie się w niedzielę 29 czerwca we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Już dziś serdecznie zapraszamy na to wydarzenie wszystkich Dolnoślązaków. Celem OOM, oprócz popularyzacji kultury sportowej, jest pielęgnowanie olimpijskich ideałów i krzewienie ich wśród młodych zawodników już na początku przygody ze sportem. Najważniejsze z nich to zachowanie fair play, rozwój osobisty oraz dążenie do jak najlepszego wyniku sportowego bez dopingu.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży może stanowić udany start juniorów w dorosłą karierę sportową. Większość aktualnych gwiazd polskiego sportu zdobywało laury podczas OOM. Być może także wśród tegorocznych uczestników znajdują się przyszli mistrzowie olimpijscy i świata.

Więcej informacji na temat XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich Dolny Śląsk 2014 można również znaleźć na stronie internetowej www.olimpiadamlodziezy.pl.

 

  • Najnowsze zdjęcia