Kolejne Medale Gdańskich Unihokeistek

04.06.2014 09:56:00 | Jarek Mazurowski

Ostatnie tygodnie to wyjątkowy okres dla gdańskiego unihokeja.

Ostatnie tygodnie to wyjątkowy okres dla gdańskiego unihokeja. Po zdobyciu Mistrzostwa Polski przez seniorki i juniorki młodsze oraz brązowych medali przez młodzików przyszedł czas na młodziczki. Dziewczęta na co dzień trenujące w klubie ENERGA Olimpia Osowa, do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski awansowały w wielkim stylu. W turniejach eliminacyjnych oraz półfinałowym MP nie przegrały meczu, często strzelając przeciwniczkom po kilkanaście bramek!

Na zakończenie unihokejowego sezonu nasze młodziczki udały się w daleką podróż na południe Polski. W Nowym Targu wystąpiła piątka drużyn, wyłoniona z wcześniejszych eliminacji. Każda z pięciu ekip, chciała w ten weekend zdobyć medale mistrzostw Polski.

W pierwszym meczu przyszło nam zmierzyć się z KS Dzikie Gęsi Zielonka. W tej podwarszawskiej miejscowości unihokej jest sportem nr 1 i cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży. Warto dodać, że Zielonka będzie organizatorem Turnieju Eliminacyjnego Pucharu Europy seniorów i seniorek. Nasze dziewczęta od początku do końca kontrolowały sytuację na boisku i pewnie pokonały rywalki. Wynik 7:1 mówi sam za siebie. W drugim meczu spotkaliśmy się z Orlętami Warszawa. Tym razem zwycięstwo przyszło z dużo większym trudem. Po 1 tercji gdańszczanki prowadziły 3 : 0 i wydawało się, że zwycięstwo przyjdzie z dużą łatwością, tym bardziej, że co rusz były okazje do podwyższenia wyniku. Jak to często w sporcie bywa niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i zespół w Warszawy zdobył kontaktowego gola. Chwilę później zdobył drugą bramkę i do końca spotkania trwała zacięta walka o korzystny wynik. Ostatecznie ENERGA Olimpia Osowa pokonała UKS Orlęta Warszawa 3 : 2.

W kolejnym  meczu przyszło nam zmierzyć się z UKS Jedynka Orzysz. Tym razem nasze młodziczki pewnie pokonały przeciwniczki z Mazur aż 6 : 0 i zapewniły sobie co najmniej srebrne medale MP.
Tak się złożyło, że ostatni pojedynek z gospodarzem turnieju miał zadecydować, która z drużyn zostanie Mistrzem Polski. Wśród wszystkich obserwatorów zawodniczki MMKSu były zdecydowanymi faworytkami. W trzech wcześniejszych meczach zdobyły aż 25 bramek tracąc tylko 4. Dość niespodziewanie dla licznie zgromadzonej publiczności młodziczki z Gdańska wyszły na prowadzenie i kontrolowały sytuację na boisku. Niestety pod koniec pierwszej tercji otrzymały karę 2 minut, co skrzętnie wykorzystały rywalki strzelając dwa gole.

Druga tercja, która była bardzo szybka i wyrównana, zakończyła się remisem 2 : 2. O tym kto zostanie MP miała zadecydować ostatnia odsłona. Gdańsk, żeby cieszyć się ze złota musiał wygrać a Nowy Targ „potrzebował” tylko remisu. Pomimo ogromnej przewagi naszych młodziczek oraz wielu okazji do zdobycia bramki  przeciwniczki wykorzystały 3 szybkie kontry i wygrały 5 : 2. Mistrzem Polski w kat. Młodziczek został MMKS Podhale Nowy Targ a ENERGA Olimpia musiała zadowolić się tytułem Vice Mistrza.

W szóstce All Stars MP znalazły się Martyna Sumisławska i Ala Stój.

Skład: Patrycja Bernacka, Aleksandra Rulewska, Natalia Wodzińska, Dominika Krause, Anna Kielar, Martyna Sumisławska, Aleksandra Koenig, Julia Kaczmarek, Marta Kopysiewicz, Patrycja Ryszewska, Ala Stój, Wiktoria Krajewska, Marta Pobłocka, Daria Giewartowska, Roksana Polańska.
Trenerzy: Piotr Ludwichowski i Paweł Ludwichowski