Kolejne złoto dla naszych unihokeistek

27.05.2014 12:51:00 | Jarek Mazurowski

Sukces naszych gimnazjalistek na Mistrzostwach Polski w Unihokeju


fot.

Ogromnym sukcesem naszych gimnazjalistek zakończyły się Mistrzostwa Polski w unihokeju. W Turnieju Finałowym, który przez dwa dni odbywał się w Mrzeżynie wystąpiło 5 najlepszych drużyn z całej Polski. Najlepsza piątka została wyłoniona z turniejów eliminacyjnych oraz półfinałowych.

W pierwszym spotkaniu pokonaliśmy zespół z południa Polski UKS Wiatr Ludźmierz, który w kategorii chłopców został Mistrzem Polski i również w dziewczętach mierzył bardzo wysoko. Pierwsza tercja była bardzo wyrównana i zakończyła się naszym prowadzeniem 1 : 0. W drugiej i trzeciej odsłonie pokazaliśmy klasę, aplikując rywalkom 7 bramek, tracąc tylko 2. Kolejny mecz okazał się dużo trudniejszy. Po niesamowitej walce do ostatnich sekund pokonaliśmy ubiegłoroczne Mistrzynie Polski i to na ich boisku 2 : 1.

Drugiego dnia, przy wielkim upale zagraliśmy niesamowity mecz z MMKS Podhale Nowy Targ. Przegrywaliśmy już 1 : 0 i 2 : 1, by ostatecznie doprowadzić do remisu 2 : 2, który dawał nam co najmniej srebrne medale MP. W całym spotkaniu mieliśmy dużego pecha, gdyż piłeczka kilkakrotnie trafiała w słupki i poprzeczki. Końcowy wynik przyjęliśmy z dużą ulgą i radością.

Tak się złożyło, że ostatni mecz turnieju był pojedynkiem o złoto. Nam wystarczał remis, przeciwnik musiał wygrać. Przed meczem powiedzieliśmy sobie, że przyszły Mistrz Polski zadowoli się tylko zwycięstwem i tak też się stało. Wprawdzie pierwsza tercja zakończyła się remisem, ale pozostałe dwie wygraliśmy i ostatecznie pokonaliśmy PUKS Trzebinia 4 : 0.

Tym samym ENERGA Olimpia Osowa została Mistrzem Polski w kategorii juniorek młodszych!!!

Po zakończeniu turnieju przyszedł czas na ogromną radość i łzy szczęscia. Trzy lata temu drużyna postawiła sobie za cel zdobycie tytułu najlepszej drużyny w Polsce. Dzięki wielkiej pracy, zaangażowaniu i wiary w sukces udało się go zrealizować.


Skład Energi Olimpii Osowa:

Weronika Grądzka, Weronika Leśnik, Ewelina Nowaczyk, Katarzyna Pawłowska, Paulina Lewandowska, Paulina Bednarczyk, Sandra Łach, Agata Linda, Alicja Stój ( wszystkie ZS nr Gdynia ) oraz Kaja Bobrowska, Natalia Rutecka, Oliwia Ryszewska, Ola Dąbek, Karina Chmielecka, Roxana Polańska, Sara Trznadel, Dominika Marzec, Karolina Grzegorczyk, Martyna Sumisławska.

Trenerzy: Paweł Ludwichowski, Piotr Ludwichowski.

  • Najnowsze zdjęcia