Wysokie miejsca gdynianek w Grand Prix Polski Juniorek i Seniorek w gimnastyce artystycznej, Gdynia 22-23.03.2014

15.04.2014 11:47:00 | Jarosław Protasewicz

Sukcesem rozpoczęły ogólnopolskie starty w 2014 roku gdyńskie gimnastyczki.

W zawodach Grand Prix Polski, które odbyły się 22-23.03.2014 na obiektach ZSSO Gdynia zaprezentowały się juniorki i seniorki z 16 polskich klubów.

W kategorii juniorek zwyciężyła Sonia Pijanowska-57,5pkt ( „Energetyk” Poznań) a tuż za nią z niewielką stratą punktów uplasowały się trzy  gdynianki . Na drugim miejscu zawody ukończyła Angela Kosoulieva(SGA Gdynia) 57,35pkt a na trzecim jej koleżanka klubowa Natalia Kozioł -57,2 pkt. Tuż za podium uplasowała się Julia Wiśniewska( UKS „Jantar” Gdynia) 54,45pkt. Te cztery zawodniczki już w przyszłym tygodniu zaprezentują się w turnieju międzynarodowym w Izraelu- kolejnym starcie w przygotowaniach do Mistrzostw Europy Juniorek które odbędą się w Baku.

W wieloboju wśród 44 startujących juniorek w czołówce uplasowały się również pozostałe gdynianki: Julia Woźniak ( SGA Gdynia)-7m, Paulina Maszota ( SGA Gdynia)-8m, Paulina Mikuła ( UKS „Jantar” Gdynia)-12m, Klaudia Grochalska ( SGA Gdynia)-13m, Angelika Kobylińska( UKS „Jantar” Gdynia)-23m.

W kategorii seniorek całe podium zajęły gdynianki. Zawody wygrała Marta Jasińska ( UKS „Jantar” Gdynia).Na drugim miejscu stanęła Marta Kulesza (SGA Gdynia) a na trzecim Malwina Kozłowska( UKS „Jantar” Gdynia).Wysokie piąte miejsce zajęła Angelika Rywalska ( UKS „Jantar” Gdynia).

Wszystkie startujące gdynianki są uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni.    Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Gdyni oraz Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku wszystkie startujące zawodniczki otrzymały upominki a najlepsze zawodniczki puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Dziękujemy w/w instytucjom za okazane wsparcie i gratulujemy zawodniczkom oraz gdyńskiej kadrze trenerskiej udanego początku sezonu 2014 .