Gdańszczanie Mistrzami Polski w piłce siatkowej w kat. Juniorów!

01.05.2019 00:00:00 | Paulina Ciemniejewska

Pierwsze Mistrzostwo Polski Juniorów dla Trefla Gdańsk

W dniach 10-14.04.2019 r. na hali sportowej GOSiR, w Dębicy przy ulicy Kościuszki 32 odbył się finał Mistrzostw Polski w kat. Juniora. W turnieju brały udział  następujące zespoły: Jastrzębski Węgiel, AZS 2020 Częstochowa, Skra Bełchatów, AZS UWM Olsztyn, MOS Wola Warszawa, Metro Warszawa, AKS V LO Rzeszów oraz zespól z woj. pomorskiego Trefl Gdańsk

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy A i B, gdzie grały systemem „każdy z każdym”.  Dwa zespoły z każdej grupy, które zdobyły największą ilość punktów awansowały do półfinału, gdzie grały na krzyże. Zwycięzcy półfinałów awansowali do finału. Nasz zespół awansował do finału i zmierzył się z faworytem turnieju AZS 2010 Częstochową. Mecz zakończył się zwycięstwem Trefla 3:0 i tym samym Gdańszczanie zostali Mistrzami Polski. 

- To pierwsze mistrzostwo Polski juniorów dla Trefla Gdańsk. Mamy złoty medal, na który czekaliśmy bardzo długo. Jest to zasłużona praca, nie tylko trenerów klubowych, ale całego województwa. Duże podziękowania należą się także dla naszego klubu- powiedział po meczu Adam Miotk, trener Trefla.

  • Najnowsze zdjęcia