Ostatnie pożegnanie - Marek Bąk

08.11.2018 10:22:00 | Jarek Mazurowski

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że po długiej i ciężkiej chorobie odszedł od nas Marek Bąk.


fot.

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że po długiej i ciężkiej chorobie odszedł od nas Marek Bąk. Długoletni współpracownik Pomorskiej Federacji Sportu, kierownik sekcji hokeja na lodzie w GKS Stoczniowiec. Człowiek  nieprzeciętny, oddany sprawom sportu, potrafiący wpisać w swoje życie coś więcej niż tylko codzienność. Miał 71 lat.

 

Popularny „Bączek” od dłuższego czasu zmagał się z chorobą nowotworową.

- Odszedł od nas człowiek wielkiego serca, niesamowitego charakteru o wyjątkowym darze organizacyjnym. Będzie nam go bardzo brakowało – mówią w rozmowie ze stoczniowiec.org.pl, pracownicy naszego Klubu.

Marek Bąk w okresie 1983 – 1987 był kierownikiem, występującej w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, drużyny hokejowej RKS Stoczniowiec Gdańsk. W kolejnych latach sportowcy i działacze z Pomorza zapamiętali go z piłkarskiego boiska. Przez 16. sezonów Bąk związany był z gdańską Lechią, gdzie najpierw był kierownikiem drużyny, następnie szefował sekcji piłkarskiej, by w końcu zostać dyrektorem Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego. Do Stoczniowca wrócił w 2003 roku, kiedy zespół seniorów świętował swój największy sukces w historii, brązowy medal mistrzostw kraju. Od tamtego momentu po dzisiejsze czasy, w sekcji hokeja na lodzie GKS Stoczniowiec, mieliśmy do czynienia z „erą Bączka”. Przez 15. lat w naszym Klubie odpowiadał za wszystkie sprawy organizacyjne związane z hokejowymi zespołami, był również inspiratorem wielu sportowych inicjatyw i turniejów hokejowych z udziałem Biało-niebieskich. Od kilku sezonów „oczkiem w głowie” Marka Bąka był zespół seniorek GKS Stoczniowca, który w trakcie czterech ostatnich lat sięgnął po trzy srebrne i jeden złoty medal Mistrzostw Polski w hokeju na lodzie.

Marku, cześć Twojej pamięci!

Marek Bąk wychował się w starej Oliwie. Tam też zostanie pochowany. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w sobotę, 10. listopada o godzinie 13.00 na cmentarzu przy ul. Opackiej 8. Z kolei na 12:30 zaplanowano wystawienie urny w tamtejszej, cmentarnej kaplicy.

  • Najnowsze zdjęcia