Po raz pierwszy w historii na OOM pomorskie zdobyło medal w biathlonie zimowym

24.02.2018 18:03:00 | Jarek Mazurowski

Gdańszczanki zdobywają srebro w sztafecie w biathlonie zimowym na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży


fot. Maria Żebrowska

Biathlon zimowy w Klubie na Pomorzu? Niemożliwe? A jednak! Pomorski Klub Orientacji HARPAGAN z Gdańska prowadzi sekcję biathlonu, w ramach której dzieci i młodzież uczą się tej trudnej dyscypliny sportu. Od kilku lat także biorą udział w rywalizacji sportowej na szczeblu ogólnopolskim odnosząc laury dotychczas w biathlonie letnim.

Tym razem młodzi zawodnicy mogą pochwalić się sukcesem w biathlonie zimowym.
W cieniu Igrzysk Olimpijskich odbyła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
w Sportach Zimowych. Rywalizację w biathlonie zimowym rozegrano w dniach 5-11 lutego
w Kościelisku koło Zakopanego.

Po raz pierwszy w historii pomorskiego biathlonu zawodnicy zdobyli medal Olimpiady będącej jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów.

Tym sukcesem mogą pochwalić się dziewczyny ze sztafety w składzie: Joanna Koniuszy, Sandra Fryczyńska i Magda Żebrowska, które bardzo dobrze pobiegły i celnie strzeliły, co pozwoliło wywalczyć srebrny medal!

W ramach Olimpiady w Kościelisku rozegrano 4 konkurencje, w biegu sprinterskim, biegu pościgowym, biegu indywidualnym oraz biegu sztafetowym. Wystartowali na niej zawodniczki i zawodnicy Klubu Harpagan, na co dzień trenujący i uczący się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. Podczas startu rywalizowali z rówieśnikami z południa Polski w kategoriach juniorów i juniorów młodszych. Była to tez główna impreza sezonu do której przygotowywali się od wielu miesięcy.

Przed zawodnikami kolejne wyzwania - w najbliższym czasie wystartują w Finale Pucharze Polski w Dusznikach Zdroju na początku marca oraz Mistrzostwach Polski Seniorów kończących sezon zimowy. Kto wie - może na kolejnych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, Miasto Gdańsk, Pomorze, będzie mogło pochwalić się swoimi reprezentantami w biathlonie zimowym?

Młodym biathlonistom życzymy dalszych sukcesów!

Opracowała: Dominika Bąkowska

Wyniki i podsumowanie OOM:

http://biathlon.com.pl/2018/02/12/podsumowanie-xxiv-oom/

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerom oraz życzymy dalszych sukcesów.

Udział w zawodach dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego

Dofinasowano ze środków UM

  • Najnowsze zdjęcia