Festiwal Wannado już wkrótce w Gdańsku

21.08.2017 14:16:00 | Jarek Mazurowski

Pomorska Federacja Sportu została partnerem lokalnym międzynarodowego festiwalu sportowego dla dzieci Wannado.

Pomorska Federacja Sportu jest lokalnym partnerem międzynarodowego festiwalu sportowego dla dzieci Wannado 2017. Projekt zapoczątkowano w Czechach przed siedmioma laty gdzie wypracowano bardzo atrakcyjną formułę zachęcania młodych ludzi do aktywności  sportowej oraz  promocji lokalnych klubów. Pierwsza polska edycja odbyła się w ubiegłym roku w Katowicach na obiektach AWFiS. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „DZIECI - DZIECIOM” czyli to właśnie młodzi członkowie klubów sportowych prezentują swoją dyscyplinę najmłodszym. W czasie wydarzenia dzieci spotykają się ze znanymi sportowcami, biorą udział w konkursach i zawodach, i świetnie się bawią. Formuła festiwalu gdzie dzieci uprawiające sport zachęcają do aktywności fizycznej swoich rówieśników sprawdziła się w Katowicach przyciągając ponad 3000 uczestników, którzy mieli szansę spróbować swoich sił w 50 dyscyplinach sportowych. 

Gdańska edycja festiwalu odbędzie się 17 września 2017 na obiektach AWFiS w Gdańsku.

Serdecznie zapraszamy dzieci w różnym wieku ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych w wieku 5-11 lat wraz z rodzicami i opiekunami.

Więcej informacji o festiwalu i jego poprzednich edycjach:

strona festiwalu: https://www.wannadosports.com/pl/home

facebook : https://www.facebook.com/wannadosports/

instagram:https://www.instagram.com/sportacek/

twwiter: https://twitter.com/wannadosports

 

Istnieje jeszcze możliwość zgłaszania klubów sportowych do projektu poprzez rejestracje na stronie :https://www.wannadosports.com/pl/festival/Gdańsk

Dodatkowe informacje dotyczące udziału klubów sportowych :

Fundacja Pasjonat Życia :slawomir.strzelczyk@pasjonacizycia.com

Pomorska Federacja Sportu: sekretariat@pfsg.pl

Zapraszamy do obejżenia folderu :

  • Najnowsze zdjęcia