Zawodniczka Cartusii wygrywa II Ski Tour w Augustowie

10.05.2017 10:19:00 | Jarek Mazurowski

Letnia odmiana narciarstwa biegowego cieszy się coraz większą popularnością zawody  rozgrywane techniką dowolną na dystansach od 5,5km do 22km odbyły się w Augostowie.


fot. Janusz Meissner

Również w tym roku (6 maja) zawodnicy Cartusii uczestniczyli w drugiej edycji Ski Tour w biegach na nartorolkach w Augustowie. Letnia odmiana narciarstwa biegowego cieszy się coraz większą popularnością. Nie dziwi więc, że do Augustowa przyjechali nie tylko amatorzy, ale również zawodnicy z liczących się w kraju klubów narciarskich, takich jak Rawa Siedlce, Hubal Białystok czy Puszcza Supraśl. Startowali też sąsiedzi z Litwy.

Zawody były rozgrywane techniką dowolną na dystansach od 5,5km do 22km na pętli o długości 5,5km.

Na najkrótszym dystansie dla szkół podstawowych znakomicie spisała się Klaudia Merchel zajmując pierwsze miejsce. Pokonała jednocześnie wszystkich chłopców z tej kat. wiekowej, którą wygrał Michał Okniński z Rawy Siedlce.

W biegu dla gimnazjalistów na dystansie 11km bardzo dobre 6 miejsce wśród dziewcząt zajęła Paulina Myszk, natomiast  Damian Merchel był 7 a Bartek Koszałka 8  wśród chłopców. Ten bieg wygrali: Emilia Siawro z Wilna (Litwa) i Piotr Sobiczewski z Hubala Białystok.

W biegu głównym na dystansie 22 km 13 miejsce zajął trener Cartusii Janusz Meissner. W tym biegu zwyciężyli znani zawodnicy Daniel Iwanowski z Rawy Siedlce przed Krzysztofem Małkińskim z Hubala Białystok.

W biegu kobiet na dystansie 16,5km zwyciężyła Emilia Romanowicz z Puszczy Supraśl.

Opracowanie: Janusz Meissner

  • Najnowsze zdjęcia