PŁYWANIE - I Runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików

22.03.2017 12:58:00 | Jarek Mazurowski

W dniach 18-19 marca na Pływalni MOSiR w Gdańsku odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików

W zwodach uczestniczyło ponad 200 zawodników z 12 klubów województwa pomorskiego. Najwięcej punktów wśród 12 latków wywalczyli zawodnicy UKS Żabianka Gdańsk przed Dwójką Morena i Dwójką Tczew.

 

Klasyfikacja punktowa KLUBOWA (lat 12)

Chłopcy

Dziewczęta

Suma

1.

Żabianka Gdańsk

3 800,00

5 421,00

9 221,00

2.

Dwójka Morena Gdańsk

4 839,00

2 815,00

7 654,00

3.

Dwójka Tczew

4 000,00

3 069,00

7 069,00

4.

MAL WOPR Malbork

2 072,00

4 749,00

6 821,00

5.

Delfin Gdynia

3 049,00

3 523,00

6 572,00

6.

TRI-Team Rumia

2 344,00

3 140,00

5 484,00

7.

Skalar Słupsk

2 573,00

2 419,00

4 992,00

8.

Solex Lębork

2 474,00

1 226,00

3 700,00

9.

Siódemka Sopot

1 470,00

1 841,00

3 311,00

10.

Aquastacja Gdańsk

1 590,00

1 694,00

3 284,00

11.

Ósemka Starogard Gd

1 126,00

320,00

1 446,00

 

Spośród 13 latków najwięcej  najlepiej zaprezentował się klub TRI-Team Rumia wyprzedzając w kalsyfikacji UKS Dwójka Morena i UKS Dwójka Tczew.

 

 

Klasyfikacja punktowa KLUBOWA (lat 13)

Chłopcy

Dziewczęta

Suma

1.

TRI-Team Rumia 

7 283,00

5 579,00

12 862,00

2.

Dwójka Morena Gdańsk 

6 157,00

6 046,00

12 203,00

3.

Dwójka Tczew  6

6 930,00

4 224,00

11 154,00

4.

Żabianka Gdańsk 

4 908,00

5 755,00

10 663,00

5.

Skalar Słupsk

4 683,00

3 954,00

8 637,00

6.

MAL WOPR Malbork 

3 753,00

1 820,00

5 573,00

7. 

Solex Lębork 

585,00

4 859,00

5 444,00

8.

Siódemka Sopot 

475,00

2 993,00

3 468,00

9.

Aquastacja Gdańsk 

1 956,00

1 111,00

3 067,00

10.

Delfin Gdynia 

713,00

2 256,00

2 969,00

11.

Aquarius Słupsk 

1 161,00

-

1 161,00

12.

Ósemka Starogard Gd

746,00

376,00

1 122,00

 

Drużyny Klubów, które uzyskały najwięcej punktów wezmą udział w II Rundzie (Finałach) Drużynowych Mistrzostw Młodzików. Podczas zawodów padło wiele rekordów życiowych co świdczy o bardzo dobrym przygotowaniu zawodników do dalszych zawodów rangi Mistrzoskiej. Na szczególną uwagę zasługują zwycięscy którzy potwierdzili swój wysoki poziom sportowy, mamy nadzieje że dzieki szkoleniu w Pomorskiej Kadrze Wojewódzkiej rozwiną swoje umiejetności i bedą uzyskiwac jeszcze leprze wyniki :

 

Spośród 12 latków najlepszymi zawodnikami byli:

  • Zdybel Adam (KS Delfin Gdynia) suma punktów z trzech konkurencji (1052) członek kadry województwa pomorskiego poprawił swoje rekordy życiowe na wszystkich dystansach:

100m dowolny  (1:03.73) 350 pt.

400m dowolny  (4:51.89) 384 pt.

200m zmienny  (2:40.49) 318 pt.

100m motylkowy (1:12.89) 293 pt.

 

  • Szpanowski Michał (UKS Dwójka Morena Gdańsk) suma punktów z trzech konkurencji (853) zawodnik kadry województwa pomorskiego poprawił swoje rekordy życiowe na dystansach 400m dow., 200m kl, 200m zm.;

400m dowolny  (5:18.77) 295 pt.

200m klasyczny  (3:03.82) 281 pt.

200m zmienny (2:48.07) 277 pt.

100m klasyczny  (1:26.23) 268 pt.

 

  • Jankowski Przemysław (UKS Żabianka Gdańsk) suma punktów z trzech konkurencji (845) zawodnik kadry województwa pomorskiego, poprawił swoje rekordy życiowe na wszystkich dystansach;

100m dowolny  (1:08.03) 288 pt.

100m grzbietowy  (1:15.44) 272 pt.

200m grzbietowy  (2:40.38) 285 pt.

100m motylkowy  (1:17.10) 247 pt.

 

Najlepszymi zawodniczkami 12 lat były:

  • Cierpiałowska Paulina (MAL WOPR Malbork) suma punktów z trzech konkurencji (1616) zawodniczka kadry województwa pomorskiego, poprawiła swoje rekordy życiowe na dystansach 100 i 400m st. dow. dowolnym 200 st. zmiennym.

100m dowolny. (1:02.06 ) 552 pt.

400m dowolny (4:43.77) 564 pt.

200m zmienny (2:33.47) 500 pt.

100m motylkowy (1:10.21) 470 pt.

 

  • Herasimowicz Julia UKS Dwójka Morena Gdańsk suma punktów z trzech konkurencji (1423)

zawodniczka kadry województwa pomorskiego, poprawiła swoje rekordy życiowe na dystansach 100m  st. dowolnym. oraz 200m st. zmiennym.

100m dowolny. (1:04.76) 485 pt.

400m dowolny. (4:54.60) 504 pt

200m zmienny. (2:40.93) 434 pt.

100m motylkowy. (1:14.23) 398 pt.

 

  • Hebel Natalia (UKS Żabianka Gdańsk) suma punktów z trzech konkurencji (1368) zawodniczka kadry województwa pomorskiego, poprawiła swoje rekordy życiowe na dystansach 100m st. grzbietowym oraz 100m st. motylkowym.

100m grzbietowy (1:11.61) 453 pt.

200m grzbietowy (2:36.22) 444 pt.

100m motylkowy (1:10.17) 471 pt.

200m zmienny (2:40.30) 439 pt.

 

Zawodnicy w  Kategorii Lat 13

 

Najlepszymi 13 latkami byli:

  • Tomaszewski Aleks  (UKS TRI-Team Rumia)  suma punktów z trzech konkurencji (1315) członek kadry województwa pomorskiego poprawił swoje rekordy życiowe na  dystansach 100 dow, 100 grzb. 100 mot.:

100m grzbietowy. (1:04.89) 428 

200m grzbietowy. (2:19.11) 437 

100m motylkowy. (1:03.19) 450 

 

  • Musiński Kacper (UKS TRI-Team Rumia) suma punktów z trzech konkurencji (1305 ) zawodnik kadry województwa pomorskiego poprawił swoje rekordy życiowe na  dystansach 200 zm, 100 grzb. 100 mot:

400m dowolny. (4:39.00) 440 

100m grzbietowy. (1:06.68) 394

100m motylkowy. (1:03.36) 446 

200m zmienny. (2:26.46) 419

 

  • Skibiak Hubert (UKS TRI-Team Rumia) suma punktów z trzech konkurencji (1262) zawodnik kadry województwa pomorskiego poprawił swoje rekordy życiowe na  dystansach 200 zm, 100 dow. 

100m dowolny. (1:02.33) 374 pt.

400m dowolny (4:28.33) 494 pt.

200m grzbietowy. (2:27.32) pt.

200m zmienny. (2:29.42) 394 pt.

 

Najlepsze wyniki wśród Dziewcząt 13 lat uzyskały;

  • Steć Oliwia UKS TRI-Team Rumia suma punktów z trzech konkurencji (1644) 3 zawodniczka kadry województwa pomorskiego, poprawiła swoje rekordy życiowe na wszystkich dystansach.

400m dowolny (4:49.17) 533 (4:59.71) pt.

100m grzbietowy. (1:06.83) 558 (1:09.80) pt.

200m grzbietowy (2:25.21) 553 (2:27.26) pt.

200m zmienny (2:32.41) 511 (2:40.41) pt.

 

  • Woźnica Milena UKS Dwójka Morena Gdańsk suma punktów z trzech konkurencji (1393) 3 zawodniczka kadry województwa pomorskiego, poprawiła swoje rekordy życiowe na wszystkich dystansach.

100m dowolny (1:05.59) 467 (1:08.26) pt.

400m dowolny. (5:01.41) 471 (5:02.42) pt.

200m grzbietowy. (2:34.93) 455 (2:35.66) pt.

100m grzbietowy  (1:12.28) 441 (1:13.66) pt.

 

  • Piasecka Alicja UKS Żabianka Gdańsk suma punktów z trzech konkurencji (1335) 3 zawodniczka kadry województwa pomorskiego, poprawiła swój rekordy życiowy  na dystansie 200m st. zmiennym.

400m dowolny (5:07.76) 442 (4:58.73) 

100m klasyczny. (1:23.35) 418 (1:22.97)

200m klasyczny. (2:57.88) 432 (2:58.82)

200m zmienny (2:37.66) 461 (2:39.71)

 

 GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZAWODÓW

Zadanie dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego

Dofinansowano ze środków UM


ORGANIZATORZY:

Pomorski Okręgowy Związek Pływacki

Pomorska Federacja Sportu

  • Najnowsze zdjęcia