Short Track zdobywa IV miejsce w klasyfikacji medalowej podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

27.02.2017 13:43:00 | Jarek Mazurowski

W zakończonej zimowej OOM wystartowała dwójka reprezentantów naszego województwa zdobywając trzy medale.

W zakończonej w Krynicy Górskiej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski Juniorów w short tracku, wystartowała dwójka naszych juniorów młodszych. Zarówno Julia Rogacewicz, jak i Jan Franaszczuk udział w Olimpiadzie mogą zaliczyć do udanych, bowiem wrócili z trzema medalami.

Julia Rogacewicz (na zdjęciu powyżej) na dystansie 777 metrów zajęła 2. lokatę (1:20.0270), natomiast bieg na 1500 metrów ukończyła na 3. miejscu (2:59.038).  Do srebra i brązu Julki również brązowy krążek dołożył Janek Franaszczuk. Wszystko za sprawą startu na dystansie 777 metrów (1:15.630), gdzie zajął 3. pozycję.