Gimnastyka Sportowa - Międzynarodowy Turniej Barbórka Cup 2016

09.12.2016 08:21:00 | Jarek Mazurowski

W dniach 2 - 4 grudnia 2016 roku w Zabrzu gimnastyczki i gimnastycy MKS Gdańsk brali udział w Międzynarodowym Turnieju Barbórka Cup 2016

Rywalizacja wielobojowa zarówno u dziewcząt jak i u chłopców odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: juniorki/juniora młodszego oraz juniorki/juniora. W pierwszej kategorii wiekowej nasz klub był reprezentowany przez: Oliwię Orłowską, która po niezłym występie uplasowała się w wieloboju na 12 miejscu oraz Zosię Pierzchlińską sklasyfikowaną na 23 miejscu. W kategorii juniorek Zosia Gniedziejko i Dorota Armatyńska zakończyły swój start plasując się odpowiednio na 15 i 20 miejscu.Wśród juniorów młodszych Paweł Klimczuk zajął 10 miejsce kwalifikując się jednocześnie do startu w kolejnym dniu turnieju - finału par (mix), w którym to niespodziewanie wraz z partnerką uplasował się na wysokim 6 miejscu. Jan Gniedziejko swój start zakończył pierwszego dnia zajmując 12 miejsce.  Najbardziej udany start w wieloboju odnotowali Dominik Górski - 5 miejsce oraz Dominik Teresiak - 6 miejsce, którzy to podczas startu w drugim dniu zawodów finale par (mix) potwierdzili swoją wysoką dyspozycję i wśród  juniorów zajęli odpowiednio 4 i 6 lokatę.
W turnieju łącznie wzięło udział blisko 80  zawodniczek i zawodników z takich państw jak : Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa, Irlandia oraz Polska.

Trenerami w/w zawodniczek i zawodników są : Marzena Miłańska, Halina Golasz, Adam Koperski i Andrzej Kaśków