Arkadia Tczew z awansem do Bilardowej Ekstraklasy !

18.11.2016 09:21:00 | Jarek Mazurowski

Po dwunastu latach rywalizacji w 2. i 1. Polskiej Lidze Bilardowej podopieczni Arkadiusza Sząszora awansowali do elitarnej najwyższej klasy rozgrywkowej. 


fot. ARKADIUSZ SZĄSZOR

Arkadia Tczew już rok temu biła się o awans, lecz wtedy do upragnionego celu zabrakło niewiele bo tylko 8 partii.

Rozgrywki w I lidze w tym roku przebiegały pod dyktando trzech zespołów: Savicki Zebra Opole, BCB MOSiR Kętrzyn i Arkadii Tczew. Przed ostatnią kolejką Arkadia zajmowała drugą pozycję z takim samym dorobkiem punktów jak drużyna z Kętrzyna. W ostatniej kolejce tczewianie zagrali na własnych stołach z liderem z Opola. Celem było zdobycie tyle samo punktów co bilardziści z Kętrzyna w korespondencyjnym starciu z Idoslubu.pl Kielce, ponieważ w małych punktach Arkadia była lepsza.

Spotkanie ostatniej kolejki w grodzie Sambora rozpoczęło się od błyskawicznego zwycięstwa lidera gospodarzy Kamila Sząszora i szybkiej odpowiedzi najlepszego z drużyny gości Huberta Lopotko, który pokonał Jacka Waltera. O zwycięstwie w pierwszym starciu zadecydował lepszy debel Arkadii Mateusz Sząszor i Michał Stojałowski. W Kętrzynie w tym momencie było również 2:1 dla gospodarzy, po horrorach w ostatnich partiach.

Pojedynki rewanżowe w Tczewie miały podobny przebieg. Lopotko łatwo ogrywa tym razem Stojałowskiego a debel gospodarzy ( Sząszor M. / Walter ) po mega szybkim prowadzeniu 9:0 kończy pojedynek 10:3. Do zwycięstwa Arkadii brakuje pozytywnego rozstrzygnięcia Kamila Sząszora. Ostatecznie najlepszy zawodnik 1. Ligi ( 16 zwycięstw na 16 pojedynków ) zwyciężył i Arkadia pokonała lidera z Opola 4:2. Zawodnikiem, który nie zagrał w ostatnim meczu był Bartosz Czapski.

Jak się okazało to nie był koniec emocji. Wszyscy nerwowo spoglądali na rozstrzygnięcie spotkania w Kętrzynie. Bardzo długo nie pojawiały się wyniki dwóch pojedynków, gdzie widniał wynik 9:9. Pierwszy wygrali gospodarze ale drugi deblowy bilardziści z Kielc co wprawiło w euforię zawodników i kibiców Arkadii Tczew.

W ten sposób Arkadia Tczew uzyskała historyczny awans do Bilardowej Ekstraklasy. – Nie jestem zaskoczony z takiego obrotu sprawy. Wierzyłem do końca w zawodników i w to, że cel awansu zostanie osiągnięty. Teraz pozostaje wznieść się na wyższy poziom bilarda, jakim jest występ w elitarnej Bilardowej Ekstraklasie – powiedział trener Arkadii Arkadiusz Sząszor.

W tym roku w 1. Lidze występowała także druga drużyna Arkadii: Osiedle Bajkowe Tczew.  W ostatniej kolejce tczewianie zremisowali 3:3 w Białej Podlaskiej i ostatecznie zajęli ósme miejsce w ligowej tabeli. Niestety miejsce to dało im spadek do 2. Ligi. Liczymy, iż w przyszłym sezonie zawodnicy Osiedla Bajkowego, którego liderem jest Krzysztof Szczepański,  odzyskają status pierwszoligowca.

  • Najnowsze zdjęcia