Gala Pomorskiej Federacji Sportu za nami

11.10.2016 10:43:00 | Jarek Mazurowski

W dniu 07.10.2016 w Sali Kongresowej AWFiS Gdańsk odbyła się Gala Pomorskiego Sportu 2016

Jesteśmy po Gali Pomorskiej Federacji Sportu . Oktawia NOWCKA medalistka olimpijska z Rio była z nami.

A oprócz niej Marszałek Województwa Pomorskiego p.Mieczysław Struk miał honor i przyjemność nagrodzić  pomorskich uczestników Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro.

Prezes PFS z Oktawią Nowacką

Gale uświetnili swoją obecnością medaliści olimpijscy; Czesław Lang, Maciej Łasicki, Hubert Skrzypczak, Andrzej Komosiński, Tadeusz Mytnik, Jarosław Rodzewicz, Ryszard Sobczak, Wiesław Hartman

Wręczanie nagród Pomorskim Mistrzom Olimpijskim

Przypatrywało  się Sławom Sportu Polskiego 37 – miu medalistów i Mistrzostw Europy i Mistrzostwa Świata Juniorów, którzy są nadziejami województwa pomorskiego na kolejne Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 i też otrzymali swoje wyróżnienia i nagrody .

Kilkoro z nich SAME DZIEWCZĘTA !!!!  zdobyły najwyższe laury i uznanie JURY tworząc  POMORSKIE PODIUM 2016 .

Anna Szymczak  (szermierka) reprezentantka AZS AWFiS,  która rozpoczynała karierę w UKS Atena już od kilku lat odnosi  sukcesy sportowe i po raz trzeci została wyróżniona na pomorskim podium. W tym roku reprezentantka Pomorza zdobyła złoty medal młodzieżowców i juniorów w drużynie a także Mistrzostwo Świata i Europy. Trenerem Ani jest Longin Szmit wychowawca m.in.  Sylwi Gruchały i Anny Rybickiej.

Klaudia Maruszewska (lekka atletyka) to młoda oszczepniczka Jantara Ustka, która w tym roku została mistrzynią świata juniorek uzyskując już w pierwszej serii wynik 57,59 m.  Do tego kapitalnego osiągnięcia dorzuciła jeszcze tytuł mistrzyni Polski juniorek.

Hanna Dzik (żeglarstwo) - Pływanie zaczęła od klasy optymist, a teraz staruje w klasie 420. Jej partnerką jest w załodze jest Julia Szmit z Giżycka. Dziewczyny w tym roku zostały mistrzyniami Świata i wicemistrzyniami Europy jak również zdobyły Mistrzostwo Polski i Puchar Polski w klasie 420.

Julia Olszewska (kajakarstwo) niespełna 16 letnia zawodniczka Piasta Człuchów wraz z Heleną Wiśniewską w kajakarskiej  konkurencji K-2 na 500 m sięgnęła po wicemistrzostwo Europy oraz brązowy medal mistrzostw świata.

Pomorskie Podium

Aleksandra Melzacka i Maja Micińska (żeglarstwo) trenują ze sobą od dwóch lat w klasie 29er.Obie reprezentują  YKP Gdynia i w tym roku obroniły mistrzostwo Europy i zdobyły wicemistrzostwo Świata. Za cel stawiają sobie awans na igrzyska olimpijskie 2020 już w klasie 49er.

Bardzo udaną Galę sportu zamknęła Konferencja na temat ‘Kierunków rozwoju sportu młodzież owego w województwie pomorskim .