Festiwal Tenisa Stołowego w Żukowie

11.09.2015 12:58:00 | Jarek Mazurowski

Tenis Stołowy młodziczki i młodzicy walczyli prawo startu w I Ogólnopolskim Grand Prix

W niedzielę o prawo startu w I Ogólnopolskim Grand Prix walczyli młodziczki i młodzicy. Na starcie turniejów, w walce o dwa miejsca dające bezpośredni awans do turniejów głównych Grand Prix , stanęło 26 dziewcząt i 31 chłopców. W kategorii młodziczek zwyciężyła Karolina Oleksim /GKTS Gdańsk/, 2. miejsce zajęła Ewa Krakowiak /GKTS Gdańsk/, 3. miejsce zajęła Julia Żółtowska /UKS Orlik Gdynia/, 4. Julia Dietrich /LUKS Straszyn/.

IMG_3825

IMG_3827

Wśród młodzików najlepszym był Adam Rudo /LUKS Straszyn/, 2. miejsce wywalczył Maksymilian Alot/MRKS Gdańsk/, 3. miejsce zajął Krystian Wolski /UKS LIS Sierakowice/, 4. miejsce zajął Sylwester Smela/MTS Kwidzyn/

WYNIKI_I_WTK_MŁODZIKÓW_ZUKOWO_2015

W drugim dniu Festiwalu Tenisa Stołowego w Żukowie rozgrywane zostały turnieje kwalifikacyjne do I Grand Prix Juniorek i Juniorów. Na starcie stanęło 28 zawodniczek i 44 zawodników. Wśród juniorek zwyciężyła Julia Witkowska /MRKS Gdańsk/, 2. miejsce wywalczyła Natalia Kawecka /MTS Kwidzyn/, 3. miejsce zajęła Aleksandra Michalak a 4. Katarzyna Płotka /KTS-K GOSRiT Luzino/.

IMG_3805

IMG_3807

W kategorii juniorów zwyciężył Mateusz Wozbanowicz /KS AZS-AWFiS Gdańsk/, 2. miejce zajął Robert Wołowiecki /MRKS Gdańsk/ 3. miejsce zajął Michał Małachowski /MTS Kwidzyn/, a 4. Bartosz Czerwiński /MRKS Gdańsk/.

IMG_3812

IMG_3813

WYNIKI_I_WTK_JUNIOREK_ZUKOWO_2015

WYNIKI_I_WTK_JUNIORÓW_ZUKOWO_2015

Po raz siódmy pomorscy pingpongiści zainaugurowali nowy sezon rozgrywkowy 2015/2015 w ramach Festiwalu Sportu w pięknej hali w Żukowie. W ramach Festiwalu Tenisa Stołowego jako pierwsi wystartowali kadeci i kadetki.

IMG_7429

Festiwal otworzył  Burmistrz Żukowa p. Wojciech Kankowski, który witając zawodników, trenerów, opiekunów i kibiców, przypomniał, że uczestniczył w otwarciu pierwszego festiwalu.

DSC_0579

Uczestnicy zawodów minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego wieloletniego Prezesa Polskiego Związku Tenisa Stołowego i Prezesa Honorowego Jerzego Dachowskiego.

DSC_0592

DSC_0586

Podczas ceremonii otwarcia p. Burmistrz Wojciech Kankowski i Mariusz Schaefer (wiceprezes PWZTS) wręczyli wyróżnienia najlepszym młodzikom i młodziczkom  ubiegłego sezonu.

Sędzia Główny turnieju p. Władysław Mazurek przypomiał o zasadach rozgrywania zawodów i 36 kadetów i 16 kadetek przystąpili do rywalizacji.

IMG_3790

Wśród kadetek zwyciężyła Oliwia Weber /MRKS Gdańsk/ 2. miejsce wywalczyła Magda Płotka /KTS-K GOSRiT Luzino/, 3. miejsce zajęła Nina Alot /MRKS Gdańsk/ a 4. miejsce wywalczyła Emilia Zdrojewska ?UKS Skoczek Sopot/.IMG_3793

IMG_3797

W turnieju kadetów pierwsze miejsce wywalczył Przemysław Dosz /LKS Pogoń Lębork/ a trzy kolejne miejsca wywalczyli zawodnicy MTS Kwidzyn Michał Małachowski, Błażej Jędrzejewski i Patryk Kwiatkowski.IMG_3801

Jutro startują Juniorzy, Juniorki, Młodziczki i Młodzicy a dla zwycięzców czekają puchary ufundowane przez gminę Żukowo.