XXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w żeglarstwie

19.08.2015 14:53:00 | Jarek Mazurowski

Na wodach Zatoki Puckiej trwa XXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w żeglarstwie. Zawodnicy rywalizują o medale w klasach Optimist i Techno 293.

Pierwsza część Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w żeglarstwie zakończona. Na 12 możliwych do zdobycia medali 8 zawisło na szyjach pomorskich żeglarzy klas Optimist i Techno. Jedyną konkurencją w której zabrakło nam trochę szczęścia był Optimist dziewcząt gdzie tuż poza podium na czwartym miejscu uplasowała się Natalia Kuczys z MKŻ Arka Gdynia (do przedostatniego dnia na 3 pozycji).  Doskonale spisała się cała reprezentacja Województwa pomorskiego. Na 330 możliwych do zdobycia punktów Systemu Sportu Młodzieżowego 199 wywalczyli pomorscy juniorzy młodsi.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zawodnikom za doskonałą sportową postawę. Gratulujemy trenerom a w szczególności:

Sewerynowi Kosznikowi z SKŻ Ergo Hestia Sopot – Dwa złote jeden, srebrny i dwa brązowe medale jego zawodników.

Przemkowi Strusiowi z YKP Gdynia – Złoty i brązowy medal

Adamowi Paszkowi z KS AZS AWFiS Gdańsk – srebrny medal

Gratulujemy również Rodzicom naszych zawodników.

POM

Start pomorskiej reprezentacji została dofinansowany przez Pomorska Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego.

Dzisiaj rozpoczyna się druga część OOM w klasach Cadet, L’Equipe i Laser 4,7. Reprezentacje Województwa pomorskiego stanowić będzie 30 zawodników i 7 trenerów. Trzymamy kciuki za następne medale i punkty SSM