Junior z Pomorza Medalistą I Igrzysk Europejskich w Baku - GRATULUJEMY

30.06.2015 16:40:00 | Jarek Mazurowski

Jakub Skierka pomorski grzbiecista medalistą  sztafety 4x100 m stylem zmiennym

Jakub Skierka pomorski grzbiecista  trenujący UKS Trops Kartuzy  wywalczył brązowy medal w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym na I Igrzyskach Europejskich w Baku. To ogromny sukces podopiecznego trenera Arkadiusza Zalewskiego.

Kuba wspólnie z Jackiem Arentewiczem, Michałem Chudym oraz Pawłem Sendykiem zdobył brązowy medal dla Polski. Kuba startował jako pierwszy i przypłynął na czwartej pozycji z czasem 55.85. Jego starsi koledzy (Jakub ma dopiero 16 lat, pozostali reprezentanci 18) poprawili lokatę o jedno oczko - wygrała Rosja (z czasem 3:36.28), drugie miejsce zajęła Wielka Brytania (+ 2.63), a tuż za nią finiszowała Polska z czasem 3:39.31 ustanawiając nowy rekord Polski.

Cały występ młodego zawodnika z Kaszub podczas pierwszych Igrzysk Europejskich był bardzo udany . W piątek był blisko medalu w konkurencji 200 m grzbietem  zajął czwarte miejsce z minimalną stratą do brązowego i srebrnego medalisty. Poza konkurencją był Brytyjczyk z czasem 1:56.89. Kuba pewnie czuje niedosyt, ale też wie, że zrobił wszystko co mógł, bo ustanowił nowy rekord Polski - 1:59,78.

Serdeczne Gratulacje !!!  I Powodzenia na zbliżającej się Olimpiadzie Młodzieży.