5 Medali podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym

14.04.2015 12:14:00 | Jarek Mazurowski

Dwa złote medale przywiozła Marta Krajewska, srebrny medal  Honorata Olczak oraz  Damian Kreft  wywalczył dwa brązowe medale.

W dniach 26-29.03.2015 w Ostródzie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Zawody okazały się bardzo udane dla reprezentantów województwa pomorskiego. W turnieju indywidualnym najlepszy wynik osiągnął Damian Kreft (MRKS Gdańsk) zdobywając brązowy medal, ulegając w półfinale późniejszemu zwycięzcy Jakubowi Dyjasowi (Energa Manekin Toruń).

W grach podwójnych Młodzieżową Mistrzynią Polski została Marta Krajewska (MRKS Gdańsk) wraz z Sandrą Wabik (AZS UE Wrocław). W finale pewnie pokonały Adę Jończyk (AZS UE Wrocław) i Paulinę Nowacką (Stella Gniezno).

Konkurencją obfitującą w liczbę medali dla reprezentantów Pomorza okazał się turniej gier mieszanych w którym swój drugi złoty medal na tych mistrzostwach dobyła Marta Krajewska (MRKS Gdańsk)w parze z Konradem Kulpą (Energa Manekin Toruń) pokonując w finale Honoratę Olczak (MRKS Gdańsk) oraz Adama Dosza (LKS Pogoń Lębork). Dodatkowo brązowy medal w tej konkurencji wywalczył Damian Kreft (MRKS Gdańsk) wraz z Patrycją Paszek (AZS Nysa)