Sukces kolarzy w Hiszpanii podczas Vuelta Junior Costa Cálida

17.03.2015 08:39:00 | Jarek Mazurowski

Szymon Sajnok wygrał klasyfikację górską dwudniowego wyścigu etapowego Vuelta Junior Costa Cálida. 


fot. Dariusz Małecki

Sekcja kolarska Cartuzji Kartuzy mocno rozpoczęłaprzygotowania do nowego sezonu na swoje pierwsze zgrupowanie kolarze wyjechali do Hiszpanii gdzie pod okiem trenera Dariusza Maleckiego zawodnicy szlifowali formę. Pobyt na zgrupowaniu w Hiszpańskiej  Torrevieji zakończył udany  strat w Vuelta Junior Costa Cálida 2015.

 

Szymon Sajnok wygrał klasyfikację górską dwudniowego wyścigu etapowego Vuelta Junior Costa Cálida.

 

 

Pierwszy etap miał formę 11-kilometrowej jazdy drużynowej na czas. Zawodnicy z Kartuz zajęli w niej 7. miejsce. Jako jedyni z czołówki jechali w 6-osobowym składzie (pozostali mieli do dyspozycji 8 zawodników) i na zwykłych rowerach szosowych (nie czasowych).

Jak opowiada trener ekipy, Dariusz Małecki "niedzielny etap był sprawdzianem dla każdego z zawodników. Po defekcie Michała Dąbrowskiego musieliśmy nieco zweryfikować zadania dla kolarzy, ale i tak wypadli nieźle. Na pierwszym lotnym finiszu Remigiusz Komisarek zajął 4. miejsce. Do finałowego podjazdu dyktowaliśmy mocne tempo, a przed samym wzniesieniem swoich szans szukał Artur Sowiński. Został on jednak doścignięty. Na ostatnim kilometrze podjazdu 2. kategorii Comienza Puerto, zaatakował Szymon Sajnok. Wygrał premię, a następne 10 kilometrów pokonał wraz z zawodnikiem hiszpańskim." Niestety grupa pościgowa nie pozwoliła tej dwójce na dojazd do mety. O zwycięstwie zadecydował sprint z 43-osobowego peletonu. Sajnok był w stanie finiszować na 3. miejscu.

Kolarz GKS Cartusia Kartuzy wygrał także klasyfikację górską, a w generalce, uplasował się na 24.miejscu.

  • Najnowsze zdjęcia