Kolejne udane starty kartuskich kolarzy

27.11.2014 09:21:00 | Jarek Mazurowski

Zawodnicy GKS Cartusia Kartuzy uczestniczyli w wyścigach przełajowych w Zwierzynie

W dniach 22-23.11.2014r. zawodnicy GKS Cartusia Kartuzy uczestniczyli w wyścigach przełajowych. Pierwszy z nich, zaliczany do kategorii A, odbył się w Zwierzynie niedaleko Strzelc Krajeńskich. Nasi zawodnicy tego dnia spisywali się bardzo dobrze lecz w wielu przypadkach pech uniemożliwił walkę o lepsze pozycje. Najlepiej tego dnia spisała się Patrycja Lorkowska pewnie wygrywając w kategorii juniorka oraz kobiet Open. Karolina Perekitko zajęła 3 miejsce w juniorkach i 5. w kat. open. 
W juniorkach młodszych Magdalena Król była 8, młodzik - Maksymilian Grzenkowicz 7., a Dąbrowski-Sadło Igor 8.. Największymi pechowcami tego dnia byli Kacper Wiszniewski w juniorach młodszych i Artur Sowiński w juniorach. Oboje jechali w pierwszej trójce lecz defkty rowerów i zaledwie jeden boks techniczny na rundzie nie pozwoliły walczyć w końcowej rozgrywce o najlepsze miejsca. Ostatecznie obaj zajęli 8 miejsce. Wśród juniorów modszych startował również Nikodem Grzenkowicz, który uplasował się na 7 pozycji.
Kolejny dzień to już Puchar Polski w Strzelcach Krajeńskich. Swój sukces powtórzyła Patrycja Lorkowska wygrywając ponownie w dwóch kategoriach wiekowych. Karolina ponownie zajęła 3. miejsce w juniorkach i 5. w kat. open. Dużo lepiej w kat. Junior zaprezentował się Artur Sowiński, od startu pewnie jadąc na drugiej pozycji, na mecie nieznacznie ulegając Tomkowi Rzeszutkowi z Baszty Bytów.
Bardzo widowiskową walkę w kat. junior młodszy  stoczył Kacper Wiszniewski. Jadąc bardzo aktywnie zajął miejsce tuż za podium, natomiast Nikodem Grzenkowicz wywalczył tego dnia miejsce10. Młodzik Maksymilian Grzenkowicz ukończył na 6. miejscu, a w juniorkach młodszych Magda Król 5. miejsce.
 
Pozdrawiam
inż. Sebastian Malecki
GKS Cartusia Kartuzy

  • Najnowsze zdjęcia