W drodze do Rio

27.11.2014 08:51:00 | Jarek Mazurowski

Kolejny sukces odniosła Daria Pogorzelec judoczka S GKS Wybrzeże Gdańsk. W turnieju IJF Grand Prix Tashkent 214  stanęła na najwyższym stopniu podium w wadze 78 kg.                                                                                                                       


fot. Michał Kaczmarek

Było to trzecie zwycięstwo w ciągu miesiąca, po  Pucharze  Świata  w Tallinie, Mistrzostwach Polski  Seniorek w Katowicach. W Uzbekistanie na matach Pucharu Świata  walczyli reprezentanci 42 państw, 140 zawodniczek i 142 zawodników ( w Pucharze IJF Grand Prix ma prawo startu po 2 zawodników/-czek z danego kraju i po czterech państwa gospodarzy). W kategorii 78 kg walczyło 14 zawodniczek, Daria Pogorzelec wylosowała  silną  połówkę, jednak w dniu walk  była doskonale usposobiona.Na cztery stoczone walki trzy zakończyła przed czasem, w ćwierćfinale trafiła na zajmującą piąte miejsce w rankingu światowym Niemkę Luise  Malzahn  (Polka 29 miejsce).  Była to zacięta walka, na koncie  Malzahn   miała 2 yuko, Daria yuko, waza-ari , zakończyła walkę w 3 min 12 sek. ipponem. W półfinale  z Włoszką Assuntą Galeone  uzyskała yuko i waza-ari, w pełnym czasie walki. Finał z Ivaną Maranic trwał 3 min. 54 sek.  uzyskała  yuko,  a zakończyła ipponem przez  trzymanie.W czasie swoich 4 walk  wykonane techniki Darii Pogorzelec oceniono na 3 ippony,  2xwaza-ari, 4x yuko. W Taszkiencie  Daria Pogorzelec uzyskała 300 pkt rankingowych i przesunęła się z 29 na 20 miejsce rankingu Światowej  Federacji Judo,  z tej listy na Igrzyska Olimpijskie  w  Brazylii zakwalifikuje się 14  zawodniczek i 22 zawodników w każdej kategorii wagowej, ale nie może  być  więcej niż  jedna  osoba z danego kraju w wadze.

W ostatnim tygodniu października Daria Pogorzelec  walczyć będzie w Emiratach Arabskich  turnieju Grand Slam IJF, to  jeden z najwyżej punktowanych turniejów, za  zwycięstwo 500 pkt do klasyfikacji IJF.

Michał Kaczmarek

  • Najnowsze zdjęcia